Holland óriás naspolya 10l-es konténerben (Konténeres)
Ahogyan neve is mutatja, a Holland óriás naspolya egy nagy termésű fajta. Öntermékeny, jó árnyékot ad, metszeni nem kell. Bármilyen termőtájon megél az országban.
Most minden fához ajándék 1 adag gyökéritatót adunk!
11.990 Ft
Áfával

Szakértő ügyfélszolgálat
Keress minket bátran ide kattintva!
vagy az alábbi telefonszámon hétköznapokon 8.00 és 16.00 között:
Holland óriás naspolya 10l-es konténerben (Konténeres)
Holland Óriás naspolya fajta bemutatása
Latin neve: Mespilus germanica ‘Holland Óriás’
Származás: Hollandia
Termőtáj: országos
Talajtípus: a mélyrétegű, nyirkosabb talajokat jobban kedveli, de nem igényes
Termőképesség: jól terem
Termékenyülés: öntermékeny
Tűrőképesség/rezisztencia: betegségei, kártevői nemigen vannak, télálló
Ültetési távolság: a széles koronája miatt minimum 4 méter
Alany: EM-A birs
Gyümölcs tulajdonságai
Érési ideje: november
Színe: barna
Íze: kellemesen fanyar
Mérete: kifejezetten nagy
Alakja: lapított gömb
Felhasználása: friss fogyasztás
Tárolása: az utóérést követően rosszul tárolható
További információk
Tömeg | 5 kg |
---|---|
Méretek | 170 × 21 × 21 cm |
Holland óriás naspolya 10l-es konténerben (Konténeres) termékről 4 értékelés
Így kapod kézhez a tőlünk rendelt gyümölcstermőket
Pénzvisszafizetési Garancia
Nem vagy elégedett a termékkel? Visszatérítjük!
Biztonságos fizetés
Többféle fizetési mód
Szakértő ügyfélszolgálat
9.00 és 17.00 között
Ezért érdemes tőlünk rendelni

Minőségi Oltványok
A gyümölcstermőink rezisztens alanyra lettek oltva megbízható, családi kertészetünkben, ahol minden egyes növényt nagy odafigyeléssel és szakértelemmel nevelünk.

Biztonságos Szállítás
A fákat biztonságos, környezetbarát módon csomagoljuk, hogy még véletlenül se sérüljenek szállítás közben. Az ültetőedényekhez fóliát, a szabadgyökerűek gyökérvédelméhez faforgácsot használunk. A fák a csomagolás előtt szakszerűen megmetszésre kerülnek, egyrészt, hogy a dobozba beleférjenek, másrészt hogy a megeredést elősegítsék.

Folyamatos Szakmai Támogatás
Bátran keress bennünket emailben vagy telefonon! Folyamatos szakmai támogatást biztosítunk az ültetéstől az első betakarításig.

Megbízható Faiskolából
A családi tulajdonú faiskolánkban minden növényt hatalmas odaadással nevelünk annak érdekében, hogy hozzád már csak legszebb, legegészségesebb gyümölcstermők kerüljenek.
Elégedett Vásárlóink
“3 fát rendeltem első körben és nagyon elégedett vagyok. Egészséges, szép földlabdás fákat kaptam. Gondosan be voltak csomagolva, sérülésnek nyoma sem volt, a gyökérzet pedig kellően nedves maradt. Már el is ültettem őket. Ajánlom a Kreatív Farmer fáit!”
Zoltán (70), Pellérd
★★★★★
“Életem első gyümölcsfáját, egy kajszit rendeltem a Kreatív Farmertől. A fa igényes kartondobozban jött, ültetőedényben. Teljesen épen kaptam kézhez, örülök, hogy tőlük rendeltem. :)”
Adrienn (24), Pécs
★★★★★
Kérdésed van a rendelés előtt? Segítünk!
Mi a különbség a szabadgyökerű és konténeres gyümölcstermők között?
A szabadgyökerű azt jelenti, hogy a növény ültetőközeg nélkül, szabadon álló gyökérrel érkezik a vásárlóhoz. A gyökereket szállítás előtt megmetsszük és úgy csomagoljuk, hogy szállításnál semmiképp ne sérülhessenek. Szabad gyökérrel csak a hideg hónapokban szállítunk gyümölcstermőket (azaz november-március között), mert ilyenkor a növények téli álmot alszanak, minimális a nedvkeringésük, így ültetőközeg nélkül is biztonságos az ültetésük.
A konténeres azt jelenti, hogy a növények ültetőedényben érkeznek a vásárlóhoz, a gyökér ültetőközegben (virágföld) van. Ezek a konténeres gyümölcstermők az év bármely szakaszában ültethetőek, kivéve, amikor a talaj be van fagyva. Csak az edényt kell eltávolítani, és földlabdástól, a gyökerek bolygatása nélkül lehet ültetni.
Mi a különbség a szabadgyökerű és konténeres gyümölcstermők között?
A szabadgyökerű azt jelenti, hogy a növény ültetőközeg nélkül, szabadon álló gyökérrel érkezik a vásárlóhoz. A gyökereket szállítás előtt megmetsszük és úgy csomagoljuk, hogy szállításnál semmiképp ne sérülhessenek. Szabad gyökérrel csak a hideg hónapokban szállítunk gyümölcstermőket (azaz november-március között), mert ilyenkor a növények téli álmot alszanak, minimális a nedvkeringésük, így ültetőközeg nélkül is biztonságos az ültetésük.
A konténeres azt jelenti, hogy a növények ültetőedényben érkeznek a vásárlóhoz, a gyökér ültetőközegben (virágföld) van. Ezek a konténeres gyümölcstermők az év bármely szakaszában ültethetőek, kivéve, amikor a talaj be van fagyva. Csak az edényt kell eltávolítani, és földlabdástól, a gyökerek bolygatása nélkül lehet ültetni.
Mit jelent a rezisztens kifejezés?
A rezisztencia ellenálló képességet jelent, vagyis bizonyos betegségeknek ellenáll, az adott betegség nem támadja meg (pl. varosodás, lisztharmat elleni rezisztencia). Ezt a rezisztenciát nemesítéssel érik el a termesztők. A régi magyar fajták jellemzően jó ellenálló képességgel rendelkeznek.
Mit jelent az ‘öntermékeny’ és ‘önmeddő’ kifejezés?
Gyümölcstermők esetén sokszor nem elég egy darab növényt ültetni egy területre. Egy fa (pl. alma) virágait egy másik fa (szintén alma) porozza be, és csak így tud termést érlelni (ekkor lesz csak alma a fán). Ha egy növény öntermékeny, akkor nem szükséges másik növényt telepíteni mellé, mert beporozza önmagát. Ha egy növény önmeddő, akkor mindenképpen szükséges több, egy időben virágzó fát telepíteni. Ha egy növény részben öntermékeny, akkor is inkább több, egy időben virágzót ültessünk egymás mellé.
A kifejezetten balkonra szánt gyümölcstermők öntermékenyek.
Milyen típusú talajra milyen gyümölcs való?
A talaj szerkezete alapján lehet laza (homok), középkötött (vályog) és kötött (agyag). A kajszi vagy a málna például a lazább talajokat kedveli, a körte és a dió a középkötöttet, a szilva a kötött talajon is jól érzi magát.
A talajt azonban humusztartalma és a víztartó képessége alapján is csoportosítjuk. Nem mindegy, hogy egy gyümölcsfa mennyire igényes a tápanyagtartalomra vagy a talajnedvességre.
Először válasszuk ki, milyen gyümölcs alkalmas a talajunkra (alma, kajszi, szilva stb.) és utána válasszunk fajtákat (‘Jonathán’, ‘Vilmos’ stb.).
Milyen gyümölcs való balkonra?
Erkélyekre, balkonokra a kis méretű törpe fajták, oszlopos fajták valók, amelyek öntermékenyek és megbízhatóan teremnek.
Hány évig élnek a gyümölcstermők?
A fák több évtizedig élnek, a bokrok pedig maximum 10-15 évig. De ez fajtánként is változó. Például az almán belül is van olyan fajta, amelyik 25 évig él, némelyik pedig akár 40 évig.
Mikor ültessük a gyümölcstermőket?
A konténeres gyümölcstermőket egész évben ültethetjük, kivéve, amikor a talaj be van fagyva.
A szabadgyökerű gyümölcstermőket csak a nyugalmi időszakban, novembertől márciusig ültethetjük (ha a talaj nincs befagyva), amikor a növények ‘téli álmot alszanak’.
Miért javasolt egy gyümölcstermőből többet telepíteni?
Ha az adott fajta önmeddő, vagy részben öntermékeny, akkor mindenképpen szükség van egy másik fajtára, amellyel beporozzák egymást. Ekkor egy időben virágzó fajtát válasszunk.
Ha szeretnénk hosszabb ideig szüretelni, válasszunk több, különböző időben termő fajtát, például almából nyári és téli almát is.
Kell tápanyag utánpótlás a gyümölcstermőknek?
Minden növénynek szüksége van tápanyagokra, amelyeket folyamatosan vesz fel a talajból a gyökéren keresztül. Előfordul, hogy a talajban kevés a hasznosítható tápanyag, vagy a gyökerek tápanyagfelvételi képessége alacsony. Mindkét esetben a legjobb megoldás a mikorrhiza kapcsolat, azaz gombákkal való szimbiózis kialakítása, ahol a gomba segít a gyökerek tápanyagfelvételében. Ezt már az ültetéskor érdemes a gyökérzónába telepíteni.
A gyümölcstermőknek különböző fázisban különböző tápanyagokra van szüksége, ültetéskor foszforra, növekedéskor, lombképzéskor nitrogénre, virágzáskor, terméskötődéskor káliumra. Ezekhez a gombák mellett 100%-ban természetes, bio készítményeket is használhatunk. Így teljesen műtrágyamentesen termeszthetünk egészséges gyümölcsöket.
Mikor és hogyan kell metszeni a gyümölcstermőket?
Általában kora tavasszal, rügyfakadás előtt kell metszeni. Azonban a diót csak augusztusban, a csonthéjasok többségét pedig rügyfakadást követően, akár virágzáskor.
A webáruházunkból rendelt gyümölcstermőkön a szükséges kezdeti metszéseket már elvégeztük. Ezt követően csak koronaalakításra van szükség.
Hogyan kell teleltetni a konténeres gyümölcstermőket?
A balkonon vagy verandán konténerben (ültetőedényben, dézsában, ládában) nevelt gyümölcstermőt nem szükséges teleltetni, de javasolt a téli erősebb fagyok ellen védeni. Ehhez használhatunk természetes vagy szintetikus növényvédő zsákot, takarófóliát. Emellett érdemes a konténert fal tövébe, szélvédett részre tenni, ahol egyenletes hideg hőmérséklet van. Az sem jó, ha télen túlságosan süti a nap, idő előtt kihajthat, ezért könnyen elfagyhatnak a hajtások. A téli napsütés ellen takarással, árnyékolással védekezhetünk.
Mikor fordul termőre a megvásárolt gyümölcsfa?
A törpe fák hamarabb teremnek, 3-4 éves korban, a közepesek (pl. alma) 5-6 éves korban, a magasak (pl. dió) 6 éves kor felett.
A webáruházunkban kapható szabadgyökerű gyümölcstermők egy éves oltványok, a konténeresek a második évüket töltik.
Segítség az ültetéshez

Minden fához és bogyóshoz ajándék gyökéritató!
A gyökéritató jellegzetes kialakítású, üreges szerkezetű csövecske, amely nedves és levegős környezettel támogatja a gyökerek fejlődését. Nálunk minden fához ajándékba jár egy adag! 🙂

Minden Egyben Tápanyagcsomag
Egy olyan csomagot állítottunk össze, amely a gyümölcsfa élethosszig tartó táplálását természetes módon biztosítja, ugyanis ez nem más, mint egy monogám, és kölcsönösen hasznos kapcsolat gomba és gyümölcsfa között. Vásárold együtt a fával és támogasd a fejlődését már a kezdetektől fogva!
Holland óriás naspolya 10l-es konténerben (Konténeres)
11.990 Ft
Áfával
Ahogyan neve is mutatja, a Holland óriás naspolya egy nagy termésű fajta. Öntermékeny, jó árnyékot ad, metszeni nem kell. Bármilyen termőtájon megél az országban.
Most minden fához ajándék 1 adag gyökéritatót adunk!

Szakértő ügyfélszolgálat
Keress minket bátran ide kattintva!
vagy az alábbi telefonszámon hétköznapokon 8.00 és 16.00 között:
Holland Óriás naspolya fajta bemutatása
Latin neve: Mespilus germanica ‘Holland Óriás’
Származás: Hollandia
Termőtáj: országos
Talajtípus: a mélyrétegű, nyirkosabb talajokat jobban kedveli, de nem igényes
Termőképesség: jól terem
Termékenyülés: öntermékeny
Tűrőképesség/rezisztencia: betegségei, kártevői nemigen vannak, télálló
Ültetési távolság: a széles koronája miatt minimum 4 méter
Alany: EM-A birs
Gyümölcs tulajdonságai
Érési ideje: november
Színe: barna
Íze: kellemesen fanyar
Mérete: kifejezetten nagy
Alakja: lapított gömb
Felhasználása: friss fogyasztás
Tárolása: az utóérést követően rosszul tárolható
További információk
Tömeg | 5 kg |
---|---|
Méretek | 170 × 21 × 21 cm |
Holland óriás naspolya 10l-es konténerben (Konténeres) termékről 4 értékelés
-
-
-
Megvagyok elégedve, szép fát küldtek, profi a csomagolása is!
-
Így kapod meg a tőlünk rendelt fákat
Gyakran Ismételt Kérdések
Mi a különbség a szabadgyökerű és konténeres gyümölcstermők között?
A szabadgyökerű azt jelenti, hogy a növény ültetőközeg nélkül, szabadon álló gyökérrel érkezik a vásárlóhoz. A gyökereket szállítás előtt megmetsszük és úgy csomagoljuk, hogy szállításnál semmiképp ne sérülhessenek. Szabad gyökérrel csak a hideg hónapokban szállítunk gyümölcstermőket (azaz november-március között), mert ilyenkor a növények téli álmot alszanak, minimális a nedvkeringésük, így ültetőközeg nélkül is biztonságos az ültetésük.
A konténeres azt jelenti, hogy a növények ültetőedényben érkeznek a vásárlóhoz, a gyökér ültetőközegben (virágföld) van. Ezek a konténeres gyümölcstermők az év bármely szakaszában ültethetőek, kivéve, amikor a talaj be van fagyva. Csak az edényt kell eltávolítani, és földlabdástól, a gyökerek bolygatása nélkül lehet ültetni.
Mi a különbség a szabadgyökerű és konténeres gyümölcstermők között?
A szabadgyökerű azt jelenti, hogy a növény ültetőközeg nélkül, szabadon álló gyökérrel érkezik a vásárlóhoz. A gyökereket szállítás előtt megmetsszük és úgy csomagoljuk, hogy szállításnál semmiképp ne sérülhessenek. Szabad gyökérrel csak a hideg hónapokban szállítunk gyümölcstermőket (azaz november-március között), mert ilyenkor a növények téli álmot alszanak, minimális a nedvkeringésük, így ültetőközeg nélkül is biztonságos az ültetésük.
A konténeres azt jelenti, hogy a növények ültetőedényben érkeznek a vásárlóhoz, a gyökér ültetőközegben (virágföld) van. Ezek a konténeres gyümölcstermők az év bármely szakaszában ültethetőek, kivéve, amikor a talaj be van fagyva. Csak az edényt kell eltávolítani, és földlabdástól, a gyökerek bolygatása nélkül lehet ültetni.
Mit jelent a rezisztens kifejezés?
A rezisztencia ellenálló képességet jelent, vagyis bizonyos betegségeknek ellenáll, az adott betegség nem támadja meg (pl. varosodás, lisztharmat elleni rezisztencia). Ezt a rezisztenciát nemesítéssel érik el a termesztők. A régi magyar fajták jellemzően jó ellenálló képességgel rendelkeznek.
Mit jelent az ‘öntermékeny’ és ‘önmeddő’ kifejezés?
Gyümölcstermők esetén sokszor nem elég egy darab növényt ültetni egy területre. Egy fa (pl. alma) virágait egy másik fa (szintén alma) porozza be, és csak így tud termést érlelni (ekkor lesz csak alma a fán). Ha egy növény öntermékeny, akkor nem szükséges másik növényt telepíteni mellé, mert beporozza önmagát. Ha egy növény önmeddő, akkor mindenképpen szükséges több, egy időben virágzó fát telepíteni. Ha egy növény részben öntermékeny, akkor is inkább több, egy időben virágzót ültessünk egymás mellé.
A kifejezetten balkonra szánt gyümölcstermők öntermékenyek.
Milyen típusú talajra milyen gyümölcs való?
A talaj szerkezete alapján lehet laza (homok), középkötött (vályog) és kötött (agyag). A kajszi vagy a málna például a lazább talajokat kedveli, a körte és a dió a középkötöttet, a szilva a kötött talajon is jól érzi magát.
A talajt azonban humusztartalma és a víztartó képessége alapján is csoportosítjuk. Nem mindegy, hogy egy gyümölcsfa mennyire igényes a tápanyagtartalomra vagy a talajnedvességre.
Először válasszuk ki, milyen gyümölcs alkalmas a talajunkra (alma, kajszi, szilva stb.) és utána válasszunk fajtákat (‘Jonathán’, ‘Vilmos’ stb.).
Milyen gyümölcs való balkonra?
Erkélyekre, balkonokra a kis méretű törpe fajták, oszlopos fajták valók, amelyek öntermékenyek és megbízhatóan teremnek.
Hány évig élnek a gyümölcstermők?
A fák több évtizedig élnek, a bokrok pedig maximum 10-15 évig. De ez fajtánként is változó. Például az almán belül is van olyan fajta, amelyik 25 évig él, némelyik pedig akár 40 évig.
Mikor ültessük a gyümölcstermőket?
A konténeres gyümölcstermőket egész évben ültethetjük, kivéve, amikor a talaj be van fagyva.
A szabadgyökerű gyümölcstermőket csak a nyugalmi időszakban, novembertől márciusig ültethetjük (ha a talaj nincs befagyva), amikor a növények ‘téli álmot alszanak’.
Miért javasolt egy gyümölcstermőből többet telepíteni?
Ha az adott fajta önmeddő, vagy részben öntermékeny, akkor mindenképpen szükség van egy másik fajtára, amellyel beporozzák egymást. Ekkor egy időben virágzó fajtát válasszunk.
Ha szeretnénk hosszabb ideig szüretelni, válasszunk több, különböző időben termő fajtát, például almából nyári és téli almát is.
Kell tápanyag utánpótlás a gyümölcstermőknek?
Minden növénynek szüksége van tápanyagokra, amelyeket folyamatosan vesz fel a talajból a gyökéren keresztül. Előfordul, hogy a talajban kevés a hasznosítható tápanyag, vagy a gyökerek tápanyagfelvételi képessége alacsony. Mindkét esetben a legjobb megoldás a mikorrhiza kapcsolat, azaz gombákkal való szimbiózis kialakítása, ahol a gomba segít a gyökerek tápanyagfelvételében. Ezt már az ültetéskor érdemes a gyökérzónába telepíteni.
A gyümölcstermőknek különböző fázisban különböző tápanyagokra van szüksége, ültetéskor foszforra, növekedéskor, lombképzéskor nitrogénre, virágzáskor, terméskötődéskor káliumra. Ezekhez a gombák mellett 100%-ban természetes, bio készítményeket is használhatunk. Így teljesen műtrágyamentesen termeszthetünk egészséges gyümölcsöket.
Mikor és hogyan kell metszeni a gyümölcstermőket?
Általában kora tavasszal, rügyfakadás előtt kell metszeni. Azonban a diót csak augusztusban, a csonthéjasok többségét pedig rügyfakadást követően, akár virágzáskor.
A webáruházunkból rendelt gyümölcstermőkön a szükséges kezdeti metszéseket már elvégeztük. Ezt követően csak koronaalakításra van szükség.
Hogyan kell teleltetni a konténeres gyümölcstermőket?
A balkonon vagy verandán konténerben (ültetőedényben, dézsában, ládában) nevelt gyümölcstermőt nem szükséges teleltetni, de javasolt a téli erősebb fagyok ellen védeni. Ehhez használhatunk természetes vagy szintetikus növényvédő zsákot, takarófóliát. Emellett érdemes a konténert fal tövébe, szélvédett részre tenni, ahol egyenletes hideg hőmérséklet van. Az sem jó, ha télen túlságosan süti a nap, idő előtt kihajthat, ezért könnyen elfagyhatnak a hajtások. A téli napsütés ellen takarással, árnyékolással védekezhetünk.
Mikor fordul termőre a megvásárolt gyümölcsfa?
A törpe fák hamarabb teremnek, 3-4 éves korban, a közepesek (pl. alma) 5-6 éves korban, a magasak (pl. dió) 6 éves kor felett.
A webáruházunkban kapható szabadgyökerű gyümölcstermők egy éves oltványok, a konténeresek a második évüket töltik.
Segítség az ültetéshez
Ezért érdemes tőlünk rendelni

Minőségi Oltványok
A gyümölcstermőink rezisztens alanyra lettek oltva megbízható, családi kertészetünkben, ahol minden egyes növényt nagy odafigyeléssel és szakértelemmel nevelünk.

Biztonságos Szállítás
A fákat igyekszünk a legkörnyezetbarátabb módon csomagolni. Az ültetőedényekhez fóliát, a szabadgyökerűek gyökérvédelméhez faforgácsot használunk. A fák a csomagolás előtt szakszerűen megmetszésre kerülnek, egyrészt, hogy a dobozba beleférjenek, másrészt hogy a megeredést elősegítsék.

Folyamatos Szakmai Támogatás
Bátran keress bennünket! Folyamatos szakmai támogatást biztosítunk az ültetéstől az első betakarításig.

Megbízható Faiskolából
A családi tulajdonú faiskolánkban minden növényt hatalmas odaadással nevelünk annak érdekében, hogy hozzád már csak legszebb, legegészségesebb gyümölcstermők kerüljenek.
Elégedett Vásárlóink
“3 fát rendeltem első körben és nagyon elégedett vagyok. Egészséges, szép földlabdás fákat kaptam. Gondosan be voltak csomagolva, sérülésnek nyoma sem volt, a gyökérzet pedig kellően nedves maradt. Már el is ültettem őket. Ajánlom a Kreatív Farmer fáit!”
Zoltán (70), Pellérd
★★★★★
“Életem első gyümölcsfáját, egy kajszit rendeltem a Kreatív Farmertől. Kicsit féltem az ültetéstől, de az útmutató nagy segítségemre volt. A fa igényes kartondobozban jött, ültetőedényben. Teljesen épen kaptam kézhez, örülök, hogy tőlük rendeltem. :)”
Adrienn (24), Pécs
★★★★★
Gyors Szállítás
Több mint 900 termék raktáron, 2-5 munkanap alatt nálad!
Pénzvisszafizetési Garancia
Nem vagy elégedett? Visszatérítjük!
Biztonságos fizetés
Többféle fizetési mód
Szakértő ügyfélszolgálat
9.00 és 17.00 között
Könnyedén megtaláltam az oldalon, amit kerestem. Mindenről kaptam e-mailben tájékoztatást és a szállítás nagyon gyors volt.
Gyors, pontos kiszolgálás. Azt kaptam, amit rendeltem!
Szuper volt minden. Segítőkészek és gyorsak, tanácsokat is kaptam! 🙂
A termékről mondták
4 reviews for Holland óriás naspolya 10l-es konténerben (Konténeres)
-
-
Megvagyok elégedve, szép fát küldtek, profi a csomagolása is!
-
-
Nóra (Ellenőrzött vásárló) –
Anonim (Ellenőrzött vásárló) –
Annamária (Ellenőrzött vásárló) –
Megvagyok elégedve, szép fát küldtek, profi a csomagolása is!
Anonim (Ellenőrzött vásárló) –